آموزش حذف کوکی در مرورگر کروم ویندوز
1400/02/18
مدیر مطالب
آموزش حذف کوکی در مرورگر کروم ویندوز
آموزش حذف کوکی در مرورگر کروم ویندوز

آموزش حذف کوکی در مرورگر کروم ویندوز

کوکی در لغت به معنای شیرینی است، اما در دنیای مرورگرها و اینترنت با معنای متفاوتی مواجه می‌شویم. کوکی‌های اینترنتی فایل‌هایی متنی هستند که در کامپیوتر شما ذخیره می‌شوند تا سرعت لود شدن سایت‌هایی که به آن‌ها مراجعه می‌کنید افزایش یابد و کاربر برای لاگ­این مجدد به سایت نیاز به وارد کردن اطلاعات کاربری نداشته باشد. حتماً تاکنون متوجه شده‌اید که بعد اینکه از برخی سایت‌ها بازدید می‌کنید، سایت در بازدید مجدد شما را می‌شناسید و محتواهایی که از آن بازدید کردید یا آخرین محصولات که مشاهده کردید را با به شما نشان خواهد داد. این کار توسط کوکی‌ها در مرورگر انجام می‌شوند و فایده آن‌ها صرفه‌جویی در وقت شما و نشان دادن محتواهایی مطابق سلیقه شماست.

 

معایب ذخیره شدن کوکی‌ها

در توضیحاتی که در بالا ارائه دادیم، تنها به مزایا کوکی‌ها اشاره کردیم و چیزی از معایب آن‌ها نگفتیم، شاید کوکی‌ها در نگاه اول بی ضرر و مفید به نظر برسند اما باید بدانید، ذخیره شدن کوکی‌ها علاوه بر مزایا معایب خود را دارد که از این مشکلات می‌تواند به کند شدن مرورگر، ایجاد ارورهای گوناگون و از همه مهم‌تر تهدید حریم خصوصی شما اشاره کرد. برخی از شرکت‌ها برای تبلیغ و سایر اهداف به ردیابی شما از طریق کوکی‌ها می‌پردازند که این مسئله شاید برای برخی از افراد خوشایند نباشد.

از طریق دسترسی به کوکی‌ها، فرد مهاجم می‌تواند به بسیاری از اطلاعاتی که شما در سایت‌ها وارد کردید دسترسی پیدا کند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود، اگر قصد دارید برای تعمیر یا هر موضوعی سیستم خود را در اختیار شخصی دیگر قرار دهید یا برای حریم خصوصی خود نگران هستید، حتماً کوکی‌ها مرورگر را به‌طور کامل حذف کنید. فقط قبل از حذف کامل کوکی به این نکته توجه کنید که پسورد ایمیل را فراموش نکرده باشید و به آن دسترسی داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم به آموزش حذف کوکی در مرورگر کروم بپردازیم با ما همراه باشید.

 

حذف کوکی در مرورگر کروم ویندوز

برای حذف کوکی‌ها در مرورگر گوگل کروم ویندوز، نیاز به طی کردن مراحل پیچیده‌ای نیست. برای این کار در ابتدا باید:

  • وارد مرورگر کروم شوید، سپس بر روی سه نقطه بالای صفحه مرورگر کلیک کنید.
  • سپس وارد بخش تنظیمات Settings مرورگر شوید و سپس به مسیر Advanced > Clear Browsing Data بروید.
  • در نهایت تیک Cookies and other site data را فعال کنید و گزینه Clear data را بزنید.

پس از طی کردن مراحل بالا کوکی‌های شما پاک می‌شوند و برای ورود مجدد به سایت باید اطلاعات را وارد کنید این کار مزایا و معایب خود را دارد و مهم‌ترین مزیت آن حفظ حریم خصوصی و امنیت شماست.

سخن پایانی

در این مقاله به آموزش حذف کوکی‌ها در مرورگر کروم ویندوز پرداختیم در صورت سؤال با ثبت‌نام در سایت الو کمک می‌توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید، کارشناسان ما آماده هستند به حل مشکلات کامپیوتری، موبایلی و اینترنتی شما به‌صورت حضوری یا تلفنی بپردازند.

همه ما در طول زندگی و هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی با مشکلاتی مواجه می­شویم که به علت عدم تخصص و تجربه کافی قادر به برطرف سازی آن ها نیستیم و حتی ممکن است یک مشکل ساده که با کمک مشاورین الو کمک تنها با چند دقیقه زمان برطرف می شود، شدید شده و منجر به آسیب سخت افراری شود. الو کمک با این هدف تاسیس شده که به حل مشکلات شما بپردازد.

 

منبع: Pcmag


مقالات مشابه